Ana SayfaÇözümlerKurumsal eFaks Çözümleri
 
Kurumsal eFaks Çözümleri
 
    Verimliliğinizi artırırken, zaman ve paradan tasarruf sağlıyor.

Ebitsoft, kurumların şirket dışı ile iletişim kurmada kullandıkları ve ofislerin artık önemli bir parçası olan faks trafiğinin elektronik ortamda yürütülmesine yönelik bugüne kadar birçok başarılı çalışmaya imza atmış ve çözümler geliştirmek için yatırımlar yapmıştır.

Büyütmek için tıklayınız!
Günümüz ofislerinde bilgisayar ağlarının kullanımın artması ile faks gibi klasik iletişim araçları da ağ üzerinden kullanılabilir duruma gelmiştir. Artık çeşitli Fax Server yazılımları ile ofislerdeki tüm kullanıcılar, fakslarını elektronik olarak alıyor ve gönderebiliyor.

Ayrıca toplu olarak yapılacak faks gönderileriniz için faks yayını çözümleri geliştirilmiştir. Şirketlere zaman tasarrufu, işgücünün efektif kullanımı, basılı belge masraflarının azaltılması gibi birçok alanda yararlar sağlamaktadır. Ayrıca elektronik ortamda saklanan faks mesajlarına erişim daha kolay olmakta ve doküman arşiv sistemiyle entegre kullanılarak eski tarihli fakslar bir ömür boyu yıpranmadan saklanabilmektedir.

Fakslarınızı Bilgisayarlarda Saklayın!

Günümüz bilgi işlem sistemlerinde dokümanlar uygulamalar tarafından otomatik üretiliyor veya kullanıcılar tarafından ofis programları kullanılarak oluşturuluyor. Üretilen ve oluşturulan bu dokümanlar istenildiğinde kurum dışında başka bir işleme tabi tutulmak üzere mesaj olarak gönderilmektedir. Faks mesajlarını iletmek için tasarlanan faks sunucuları diğer doküman sistemlerine iyi entegre edildikten sonra her kurum için bilgi altyapısının bir parçası olarak güvenle kullanılmaktadır. Planlanarak yapılan faks entegrasyonları, faks sistemlerine yapılan yatırımın geri kazanımlarını arttıracaktır. Ofis dışı iletişimde yaşanacak dar boğazlar ve aksaklılar zamanla kurum kazançlarını düşürecek satış, üretim, stok kontrolü ve finansman yönetiminde sorunlara sebep olacaktır.

Gerçek dünyada ise bu tür ideal bir ortam her zaman için bulunamamaktadır. İş prosedürleri çoğu zaman birden fazla iş grubunun sınırları içerisinden geçmektedirler. Bu iş grupları aynı veya farklı kurumlar içerisinde birbirlerine az veya çok uzak mesafelerde, belli bir noktaya sabitlenmiş veya mobilize olarak bulunabilirler. Şirketler küresel ve sanal ortamlara açılmaya devam ettikçe, yeni iş ortakları ve yeni taşeron firmalar buldukça, hali hazırda ellerinde bulunan e-ticaret mimarilerinin daha büyük coğrafi mesafelerde ve birbirlerinden farklı iletişim ortamları ile sağlıklı çalışabilmeleri gerekecektir. Aksi takdirde, bu kurumlar hayli kısıtlı iş ilişkileri ile limitli kalacaklardır. Bu tür kısıtlamalar sonuç olarak e-ticaret teknolojisine yapılan yatırımın değerini azaltacak ve eldeki kaynaklardan yeni kazanımlar elde edilmesini de önleyecektir.

İş prosedürlerinin ve teknoloji kaynaklarının içlerinde depolanan değerlerin bahsedilen nedenlerden dolayı kısıtlanmamaları ve hatta yok olmamaları için bir ağ faks sunucusu aracılığı ile faks servislerini bilgi zincirlerine hizmet verir hale getirmek günümüzde şirketlerin önünde bulunan en iyi çözümlerden birisidir. Faks sunucuları ileri teknoloji kullanan e-ticaret sistemlerinin eski standartlar kullanan faks makinelerinden, masaüstü ya da diz üstü bilgisayarların vazgeçilmez parçaları olmuş faks modemlere, diğer faks sunucularından, uçaklarda yolcuların hizmetinde bulunan faks hatlarına kadar çok geniş bir yelpazenin içinde bulunan alıcılarla faks aracılığı ile iletişim kurabilmesini sağlayabilirler.

Faksın özellikle global iletişim aracı olarak yabana atılamayacak bir önemi vardır. Bu tür uzak mesafe iletişimde faksın tercih edilmesinin çok çeşitli nedenleri vardır. Alıcının e-mail adresinin olmayışı, alıcının bir bilgisayara sahip olmayışı, e-mailin güvenliğinin tartışılır olması gibi sebeplerden dolayı faks e-maile karşı tercih edilebilir. Öte yandan, faksın saat ve tarih baskılı olması, elde fiziksel bir doküman kopyasının bulunma ihtiyacı ve faksa kolayca not alınıp başkalarına aktarılabilmesi gibi sebeplerden dolayı da diğer iletişim yollarına göre üstünlükleridir.

Ayrıca, faks dokümanların otomatik bir proses ile alınması için ideal bir ortamdır. Bu otomasyon özellikle bir ağ faks sunucusu ile maksimuma çıkarılabilir. Kurumlar siparişleri tüm dünyadan faks ile alıp, CSID gibi faks kimliği belirleme teknolojileri kullanarak, siparişi gönderen şirketi belirleyebilir ve faks edilen siparişin bir kopyasını otomatik olarak ilgili hesap müdürüne insan eli değmeden yönlendirilmesini sağlayabilirler.

Ebitsoft, tüm bu faks otomasyonları çözümlerini sunarken, Captaris firmasının %34.3'lük pazar payıyla dünyanın en yaygın kurumsal faks çözümü RightFax'ı önermektedir. Donanım olarak da faks kartı çözümlerinde; Dialogic ve Brooktrout markalı ürünleri kullanılmaktadır. Ayrıca düşük maliyetli çözümlerde ise Çoklu (Seri Multiplexer Modem Port) faxmodem kartı ürünlerinde ise Multi-Tech ve Eicon Networks firmalarının ürünleri tercih edilmektedir.

Ebitsoft, tüm bu ürünlerle entegre edilebilir, bu faks otomasyon çözümlerini bir adım öteye taşıyan kendi markasını taşıyan yazılımlar da geliştirmiştir.

Ebitsoft olarak geliştirdiğimiz ürünler;

eFaxCore, eFaxAgent, eFaxCaster, eFaxExporter, eFaxImporter, eFaxConnector, eFaxFinder, eFaxBrowser, eFaxExplorer
eFax ERP Connector, eFAX CRM Connector, eFax ECM Connector, eFax SCM Connector, eFax MFP Connector,
eFax HTM Connector, eFax XML Connector, eFax ASP Connector, eFax .NET Connector, eFax API Connector