Ana SayfaÇözümlerKurumsal eFaks Entegrasyonları
 
Kurumsal eFaks Entegrasyonları
 
    e-Faks ile ERP, EDM, ECM, SCM, CRM ve MFP gibi uygulamalarınız entegre edebilirsiniz.

Faks ve Uygulama Entegrasyonları

Günümüzde kurumsal faks otomasyonu ile kullanılan uygulamaların üretmiş olduğu dokümanlar bilgisayar aracılığı ile ilgili alıcıya yek bir tuşa basılarak sorunsuz gönderilmektedir.

Bu uygulamaların başında ofis yazılımları gelmektedir. Ofis ortamında üretilen iç yazışma belgeleri, iş mektupları, fiyat teklifleri, Onay formları ve rapor türü dokümanlar tek bir tuşa

Büyütmek için tıklayınız!
tıklanarak doküman içerisinde ilgili alıcıya faks mesajı olarak gönderilebilmektedir.

Bu tür yazılımlara başında ise Microsoft firmasının Word, Excel, PowerPoint ve Lotus firmasının Word Pro, Lotus 123 ile Sun firmasının Start Office ürünleri gelmektedir.

Ayrıca günlük randevu ve kurumsal yazışmalarımızı takip edebildiğimiz bizlere güvenli bir iletişim ve yönetilebilirlik sunan ön ofis uygulamaları da artık faks otomasyonu içerisinde yer alan yazılımlardır. Müşterinizle olan tüm randevu ve yazışmalarınızı yönetebileceğiniz hızlı bir şekilde teklif ve sipariş hazırlayıp ilgili alıcıya kolayca faks mesajı olarak iletebileceğiniz bu yazılımlar artık her modern ofiste kullanılması gereken yazılımlar haline gelmiştir.

Müşteri Yönetimi ve Kontak Yönetimi alanlarında çözümler sunan Front Range firmasının GoldMine ve Heat ürünü en başta gelmek üzere Lotus firmasının ACT!, Maximizer ve QuteWorks ürünleri ile SalesLogix ürünü en balta gelen yazılımlardır.

Kurumsal düzeyde faks sunucularının genel kullanım amacı, bir ağ'a (network) bağlı kullanıcıların, elektronik ortamda, bilgisayarlarından faks gönderebilmelerini ve kuruma dışardan gelen faksların, doğrudan ilgili kullanıcıların e-postalarına yönlendirilmesini sağlamaktır.

Ofis ortamında üretilen dokümanlar çoğaldıkça bireylerin ve kurumların bunları yönetebilmesi için harcadıkları zaman da gittikçe artmaya başlamıştır. Banka ve sigorta şirketleri olmak üzere günde yüz binlerce doküman üreten, aynı zamanda dışarıdan kuruma gelen kağıt ortamındaki yazışmalar, faks mesajları, form ve dekont türü dokümanların yönetilmesi, arşivlenmesi ve istenildiğinde erişilmesi gibi istekler zamanla karşılanamaz boyutlara ulaşmaktadır. Bu nedenle şirketler Kurumsal Doküman Yönetim Sistemlerini kullanmaya yönelmiştir.

Doküman Yönetim Sistemleri birçok uygulamanın birbiri ile entegrasyonuna imkan sağlayan bir platform sunmaktadır. Bu sistemin en önemli bileşeni ise faks mesajlarının arşivlenmesidir. Gelen faks mesajları ister kağıt ortamında olsun isterse elektronik ortamda olsun indekslenerek arşivlenebilmekte, üzerinde değişiklik yapılarak çeşitli revizyonları saklanabilmektedir. Bu tür doküman yönetim sistemlerinin başında IBM Content Manager, FileNET Panagon, Documentium, Saperion ve PC Docs gibi yaygın kullanımı olan ürünler kullanılmaktadır.

Büyüyen işletmeleri verimliliklerini artırmak ve daha kolay yönetilebilir şirketlere sahip olmak için Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) çözümleri kullanmaya başlamışlardır.Şirketlerin siparişten üretime, üretimden sevkiyata ürünle ilgili yapılan işlemleri takip edebilmek, finanssal ve yönetimsel raporlar üreterek işletme kaynaklarını daha verimli kullanabilmek için ihtiyaç duyulan bu yazılımlara faks entegrasyonu yapılarak işlevselliği artırılmıştır.

Bu alanda lider firmalardan SAP ve BAAN firmaları güvenilir faks çözümleri sunan firmalar ile işbirliğine giderek birlikte geliştirdikleri entegrasyon modülleri ile işlevselliği artırmışlardır.