Ana SayfaÇözümlerKurumsal eFaks Otomasyonları
 
Kurumsal eFaks Otomasyonları
 
    Uygulamalarınızdan faks göndermeyi otomatikleştiriyor.

"Faks Otomasyonu Nedir?"

Kurumlarda, faks mesajı, kurum içi ve dışı iletişimde, bilgi edinme, onaylama/teyit ve dağıtım/aktarım amaçlı kullanılan vazgeçilmez bir iletişim aracı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Faks otomasyonu, tüm faks operasyonlarının, elle yapılamasının terk edilerek aynı sürecin, elektronik ortamda masa başından yönetilmesine imkan veren bir teknolojidir.

Büyütmek için tıklayınız!

Kurumsal faks yönetimi, bilgisayardan faks cihazına, faks cihazından bilgisayara gelen ve giden faksların elektronik ortamda yönetilmesini ayrıca kurum içi kullanılan uygulamalarla entegrasyonun yapılması işlemlerini kapsar. Faks otomasyonu, kurumlarda elektronik iletişim altyapısını oluşturan network (ağ) ve e-posta sistemleri üzerinde çalışan yazılımlar aracılığı ile yapılmaktadır. Bu tip yazılımlar, faks sunucusu (Fax Server) olarak da isimlendirilirler.

"Faks Otomasyonunun İşlevi ve Doküman Yönetimi İçindeki Yeri Nedir?"

Fakslar, dokümanlar arasında önemli bir yere sahiptir. Halen birçok kurum, faks teknolojisini bilgi alış verişinde vazgeçilmez bir araç olarak kullanmaktadır.

Kurumsal düzeyde faks sunucularının genel kullanım amacı, bir ağ'a (network) bağlı kullanıcıların, elektronik ortamda, bilgisayarlarından faks gönderebilmelerini ve kuruma dışarıdan gelen faksların, doğrudan ilgili kullanıcıların e-postalarına yönlendirilmesini sağlamaktır.

Faks otomasyonu, kurumları doküman yönetimine geçişlerinde kullandıkları ilk adım olarak düşünülebilir. Günlük hayatta yoğun olarak kullanılan faks iletişim kanalını, işlenen ve paylaşılan bir bilgi kaynağına dönüştüren bir yapı olması itibariyle faks otomasyonu, doküman yönetimi felsefesine adaptasyonu kolaylaştıran önemli bir aşamadır