Ana SayfaÇözümlereFaks Yayıncılığı
 


"Çağrı merkezi işlemleri ve İnternet bankacılığı dekont    istekleri bir tıkla müşterinizde, kurumsal ya da bireysel...
   Kısa sürede ve güvenli bir yoldan"


Büyütmek için tıklayınız!
Çağrı merkezi ve İnternet bankacılığı yapan şirketler, müşterilerinin telefon veya internet üzerinden yapmış olduğu ödeme ve havale/EFT gibi dekonta dayalı işlemlerindeki belge/makbuz taleplerini müşterilerine posta/kurye aracılığıyla ve günlerce süren gecikmelerle göndermekteydi. Bu gönderimler gün içerisinde bazen yüzlerce müşteriye yapılmakta veya tek bir ayda 5.000-10.000 arasında müşteriyi ulaşmaktadır. Klasik yöntemle yapılan faks mesajı gönderileri, çağrı merkezi veya internet bankacılığı uygulamasından üretilmekte daha sonra kağıda basılarak onaylandıktan sonra faks makineleri ile ilgili alıcıya gönderilmektedir. Bu işlemler ise firma için zaman kaybına ve gider kalemlerinde artışa, en önemlisi de prestij ve müşteri kaybına neden olmaktaydı.

Çağrı merkezi ve İnternet bankacılığı şirketleri için geliştirilmiş olan Captaris RightFAX ve GFI FaxMaker Kurumsal Faks Yönetim yazılımları ile entegre çalışarak kuruma tek ürün ile birden çok işlevselliği bir arada kullanma olanağı sunan bir çözüm geliştirdik.

Çağrı Merkezi/Bankalar, aldıkları Kurumsal Faks Yönetim programı ile (RightFAX veya FaxMaker) Günlük kurum içi ve kurum dışı faks gönderimlerini elektronik ortamda bilgisayarları aracılığıyla tek bir tuşa tıklayarak yapabilmekte, faks mesajlarını arşivleyerek geriye dönük faks mesajlarına hızlı ve güvenli bir yoldan erişebilmektedir.

Müşteri Yönetimi ve Kontak Yönetimi alanlarında çözümler sunan Front Range firmasının GoldMine ve Heat ürünü en başta gelmek üzere Lotus firmasının ACT!, Maximizer ve QuteWorks ürünleri ile SalesLogix ürünü en balta gelen yazılımlardır.

Kurumsal düzeyde faks sunucularının genel kullanım amacı, bir ağ'a (network) bağlı kullanıcıların, elektronik ortamda, bilgisayarlarından faks gönderebilmelerini ve kuruma dışardan gelen faksların, doğrudan ilgili kullanıcıların e-postalarına yönlendirilmesini sağlamaktır.

Aynı zamanda toplu faks yayını işlemlerini hızlı bir şekilde bilgisayar aracılığıyla istenilen zamanda ve istediği kadar müşteriye kolayca yapabilmektedir. Kullanıcı dostu ara yüzü ile yeniden tasarlanan toplu faks gönderim programımız sayesinde çağrı merkezi/İnternet bankacılığı için özel tasarlanan şablon dosya (firma antentli kağıdı bilgisi de olabilir) üzerine firma logosu, yetkili imzası otomatik ve güvenlik kodu ile yerleştirilmekte, ilgili müşteriye yapılan işlem bilgileri bankacılık sistemine erişilerek alınmakta ve alıcıya ait faks numarası ile birlikte seri bir şekilde gönderimi yapılmaktadır.

Doküman Yönetim Sistemleri birçok uygulamanın birbiri ile entegrasyonuna imkan sağlayan bir platform sunmaktadır. Bu sistemin en önemli bileşeni ise faks mesajlarının arşivlenmesidir. Gelen faks mesajları ister kağıt ortamında olsun isterse elektronik ortamda olsun indekslenerek arşivlenebilmekte, üzerinde değişiklik yapılarak çeşitli revizyonları saklanabilmektedir. Bu tür doküman yönetim sistemlerinin başında IBM Content Manager, FileNET Panagon, Documentium, Saperion ve PC Docs gibi yaygın kullanımı olan ürünler kullanılmaktadır.

Sistemin kısaca isleyişi şu şekildedir;

Microsoft'un Mail Merge özelliği ile doğrudan veritabanı kullanılarak yapılan bilgiye erişim den sonra her müşterinin yapmış olduğu işleme ait bilgiler işleme özel formatta hazırlanan şablon dosya üzerine kontrol edilerek yerleştirildikten sonra her bir alıcı için faks mesajı üretilmektedir. Daha sonra bu faks mesajları istenilen kanaldan, istenilen zamanda ve istenilen tekrar sayısı kadar denerek ilgili alıcıya gönderilmektedir.
Yapılan işlemle ilgili detaylı faks gönderim raporu dosyası üretilerek ilgili yöneticilerin kullanımına sunulmaktadır.